Podstawowe informacje

Oferta

Materiały

Współpraca

UWAGA!!!
 
Smile
 
W roku akademickim 2014/2015 rozpoczynamy kolejną rekrutację na studia podyplomowe
z zakresu autyzmu i innych zaburzeń wchodzących w skład ASD (autystycznego spektrum zaburzeń).
 
Studia z zakresu wczesnego wspomagania zostały uruchomione w październiku 2013 r. Na kierunku tym kształci się obecnie ponad 40 Słuchaczy, zaś na kierunku z zakresu edukacji i rewalidacji osób z ASD (uruchomione w czerwcu 2014) kształci się ponad 30 Słuchaczy. Nabór dodatkowy na ten kierunek trwa nadal.
Autorkami koncepcji studiów są: dr Katarzyna Patyk oraz dr Maria Panasiuk - prof WSSP. Kierownictwo naukowe sprawuje dr K. Patyk, zaś merytoryczne prof. dr hab. T. Gałkowski - wybitny ekspert w zakresie autyzmu w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Do współpracy zaproszono wybitnych specjalistów z całej Polski, co gwarantuje najwyższy poziom kształcenia.
Oferta studiów dotyczy następujących kierunków:
1) Edukacja i rewalidacja osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD)
2) Wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju
3) Asystent Osoby Niepełnosprawnej i Starszej
Miejsce realizacji: Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji (WSEI), ul. Mełgiewska 7-9, Lublin
 
WIĘCEJ INFORMACJI: patrz zakładka "AKTUALNOŚĆI"
 
SERDECZNIE ZAPRASZAM 
 
 
UWAGA!!
 
W 2014 roku zostało opublikowane narzędzie diagnostyczne SOUK - Skala Oceny Umiejętności Komunikacyjnych w autyzmie, autorstwa dr M. Panasiuk i dr K. Patyk. Książkę recenzował prof dr hab. T. Gałkowski.
Wszystkich zainteresowanych zakupem książki proszę o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (30 zł i koszt przesyłki). Książka niedostępna w księgarniach.
 
M. Panasiuk, K. Patyk, Profil diagnostyczno-terapeutyczny w rewalidacji umiejętności komunikacyjnych w autyzmie. Skala Oceny Umiejętności Komunikacyjnych (SOUK). Lublin 2014, Wyd. KUL.

 

 


Autyzm - dlaczego to spotkało właśnie mnie? Dlaczego moje dziecko?
 

To częste pytanie rodziców dzieci autystycznych, na które niestety nauka nie zna jeszcze jednoznacznej odpowiedzi.
Ogarnięci lękiem próbujemy zrozumieć, co się dzieje z naszym dzieckiem. Szukamy pomocy, często osamotnieni w swoich miastach. Pukamy do wszystkich drzwi, za którymi możemy znaleźć wsparcie i nadzieję...
Autyzm stanowi do chwili obecnej jedną z największych zagadek medycyny. Wiemy już wiele na temat terapii i edukacji Naszych dzieci, ale wciąż zbyt mało, żeby można było mówić o pełnym sukcesie. Wielu z Nas ciągle marzy o magicznej pigułce, która cofnęłaby to niezwykłe zaburzenie...
Nikt jednak do tej pory nie wynalazł leku na autyzm, ale dzięki systematycznemu i odpowiedniemu oddziaływaniu terapeutyczno-edukacyjnemu, możemy znacznie poprawić funkcjonowanie Naszych dzieci.
Strona ta została stworzona przede wszystkim dla rodziców (ale nie tylko). Mam nadzieję, że znajdziecie tu Państwo wiele przydatnych informacji, które umożliwią Wam stworzenie optymalnych warunków do terapii i edukacji swoich pociech.
Głęboko wierzę, że akceptacja, bezwarunkowa miłość do Naszych najukochańszych dzieci, podparta wzajemnym wsparciem i rzetelną wiedzą na temat tego zaburzenia – pozwoli Nam stworzyć inny świat... świat przyjazny i rozumiejący potrzeby Naszych Dzieci.

dr Katarzyna Patyk